Méhméreg

A viperaméreghez hasonló speciális állati termék. Jellegzetes aminosava a taurin, amely az élővilágban széles körben előfordul. A gyógyászatban nagy hatékonysággal alkalmazzák reuma, sokízületi gyulladás, idegzsába, szivárványhártya- és ideghártyagyulladás esetén.

  • Alkalmazási módja: közvetlen méhszúrás a fájós testrészre, vagy közvetlen méhszúrás az akupunktúrás pontokon, vagy az akupunktúrás pontok beinjekciózása, illetve krémekkel bedörzsölve, valamint iontoforézissel juttatva a szervezetbe. Tilos a has és a fej kezelése.
  • Ellenjavallt: vese, májgyulladás, cukorbetegség, terhesség, méhméregallergia esetén.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A méhméreggel folytatott kezelés ősi gyógymódnak számít, amelyet számos betegség ellen felhasználtak. A legújabb kutatások azonban azt mutatják, hogy a modern gyógyászatban is hatékony eszközként hasznosítható. Az Észak-Karolina Egyetem kísérlete például a méhméreg a hát- és lábszárfájdalomra gyakorolt hatását vizsgálta. Az eredmények azt mutatták, hogy a vegyület akár kétharmadával is képes enyhíteni a fájdalmat, de mivel a kutatásban más kezeléseket is alkalmaztak, nem lehet pontosan meghatározni, milyen hatást gyakorolt önmagában a méhméreg. Az Exeteri Egyetem nemrég készült kutatása pedig azt mutatta, hogy a méhméreg olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek az ízületi fájdalmat is enyhíthetik.


A koreai Gangdong Egyetemi Kórház új kísérletében pedig a méhméreg injekció illetve a sós vizes injekció hatásait hasonlítják össze a krónikus derékfájdalom kezelésében. A szárított méhmérget zselévé átalakítva injekció formájában adják be tíz hagyományos akupunktúrás ponton a derékban. Az akupunktúra elismert kezelési módszernek számít a derékfájdalom kezelésében, amely a mélyen fekvő idegek és izomszövetek stimulálása révén fejti ki a hatását. 

Forrása:www.hazipatika.com/