Virágpor

 Az apiterápia fontos gyógyító terméke. Különböző színű szemcsés anyag, amely magas biológiai értéke folytán jelentős energiaforrás, nem csak a méhek, de az ember számára is. Mivel a virágport elsődlegesen a méhek, a fiatal méhálcák táplálására használják, így hasznosan segíti az emberi szervezet karbantartását is. A virágpor tulajdonképpen a virágos növények hím jellegű ivarsejtjeiből áll. Fontos fehérjeforrás, mivel a 22 aminosavból mintegy 20-at tartalmaz. Erősítő, roboráló hatása a speciális fehérjetartalmán túlmenően a magas ásványi anyag tartalmával is összefügg. Elsősorban vas, réz, kén, nátrium, kálium, kalcium, magnézium, mangán, cink, króm, nikkel, szelén, kobalt található benne. Egyben az apiterápiás termékek legjelentősebb vitaminforrása is. Serkenti az anyagcserefolyamatokat, a belső elválasztású mirigyek működését. Elősegíti a vérképzést, erősíti a szívizmot

Akácméz

Az akácméz színe világossárga  de halványzöld árnyalatú is lehet. Illatán érződik az akácvirág illata, kevés virágport tartalmaz.
Az akácméz az egyik legértékesebb táplálék! A helyesen tárolt akácméz lassan kristályosodik, sokáig megőrzi folyékony állagát.
A mézben a cukrokon kívül rengeteg értékes tápanyag található. Rendszeres fogyasztása minden formában ajánlott. Önmagában italok ízesítésére, valamint süteményekbe is használják. Íze nem túl karakteres, emiatt fogyasztása a mézzel még csak ismerkedők számára is javasolt.
Fertőtlenítő hatása révén hasznos orvosság torokfájásra, megfázásra, köhögés enyhítésére. Nyugtató hatása miatt gyomorsav túltermelésből adódó emésztési zavarok gyógyítására is alkalmas. Kálciumban gazdag mézfajta, mészhiányos betegeknél ellensúlyozza az izomgyengeséget.

Napraforgó méz

Évekig méltatlanul el volt hanyagolva ez a méztípus, de pár éve reneszánszát éli.
Egyre többen és többen keresik ezt a csodálatos méz fajtát.
A napraforgó méz illatos, aromás, ízletes, közepesen kristályosodik. Színe a nap sárgáig terjed, ami függ a flavonoidok mennyiségétől.
Íze kellemes zamatú, hasonlít a napraforgó ízéhez. Víztartalma 16-17%.
Néhány hónapos tárolás után két fázisra válik szét: felül folyékony, alul kristályos. A kristály szerkezete neki a legnagyobb, kásás jellege van. A méz répa cukortartalma jelzi a természetes eredetét. A legmagasabb savassággal rendelkező mézfajta.
Színezőanyag tartalma miatt az élelmiszeriparban is gyakran használják teák, sütemények és mézes kalács ízesítésére. Sütésre, főzésre leginkább ez a méz alkalmas.
A napraforgó méz ásványi anyag tartalma nagyon magas. Erősítő és fertőtlenítő hatása révén erős gyulladáscsökkentő, torokgyulladás esetén kifejezetten hasznos a fogyasztása.
E vitamin tartalma a legmagasabb az összes méz fajták közül.
A férfiaknak húgyúti, prosztata problémákra kimondottan jó hatással van .
Repceméz
A repceméz színe általában csontfehér színű, enyhe zamatú.
Nagyon édes, ízében visszaköszön a virág karakteres illata. Folyékonyan világos barna színű. Pergetés után gyorsan bekristályosodik, de ha kimelegítik, akkor lassabban megy végre a kristályosodása. A szemcse kristály mérete a legkisebb zsírszerű állagú lesz. Élvezeti értéke ezzel tovább emelkedik.
Lágy krémméz jellege van. Az egyik legmagasabb szőlőcukor tartalmú méz. Íze miatt gyerekek is kedvelik. Kisgyermekes anyukáknak egy tipp! Jól lehet kenyérre, kalácsra kenni és nem csöpögtetik szét a gyerekek. Kevesen tudják, hogy a szőlőcukor a szervezet egyik legjobban hasznosítható cukrai közé tartozik. A szívizomnak, látóidegnek kimondottan jót tesz.
Enyhén lúgos kémhatású méz, gyomorsav túltengés esetén az orvosok javasolják. Magas vastartalma miatt vérszegénységben szenvedők szívesen fogyasztják. Erősítő, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású.
Mi a propolisz?
A propolisz , egy méltán híres csodaszer, körülbelül 200 féle anyag jótékony keveréke. Főbb összetevői: balzsamok (50-60%), viaszok (10-30%), gyanták, illóolajok, virágpor, vitaminok, nyomelemek. A méhek főként a nyír- és nyárfarügyekről gyűjtik ezt a csodaszert.
propolisz
A propolisz csepp szervezetre gyakorolt főbb pozitív hatásai:
Gátolja egyes baktériumok, gombák, vírusok szaporodását, ill. elpusztítja őket
Serkenti a szövetek vérkeringését, szabályozza a vérnyomást
Fokozza a szervezet ellenálló és védekező képességét, regenerációját
Erős gyulladásgátló, fájdalomcsillapító hatása
Húgyuti fertőzések enyhítése
Prosztatagyulladás és fültőmirigy gyulladás kezelésére
Potencia problémák enyhítése
A propolisz nagyszerű hatással van minden szervrendszerre és minden sejtre. Napi szintű fogyasztása erőnlétet és frisseséget ad a szervezetnek. A propolisz csepp alkoholos kivonata a legismertebb, ebben a formában dolgozható fel legsokoldalúbban. Tartós fogyasztása esetén nincs káros hatása, illetve gyógyszerekkel való káros kölcsönhatása nem ismert.
A propolisz vagy másnéven méhszurok önmagában egy ragadós, gyantás anyag, amelyet a méhek a kaptárban ragasztó- vagy tömítőanyagként használnak fel. Legrégebbre visszamenő használata Arisztotelész nevéhez köthető, aki a gyógyászatban használta és a “fák könnyének” nevezte. Ezt a csodás anyagot a méhek a fák rügyének ragadós váladékából nyerik ki és a kaptár réseinek betapasztására használják, amelyel védik a kolóniájuk a betolakodó baktériumoktól és egyéb kórokozóktól. A kaptárban lévő méhek száma igen nagy, arányaiban a legnagyobb állattenyészetek egyike, ami magában foglalja azt a kockázatot, hogy egy vírus kitörésénél az egész populáció elveszik. Ezért is használják a propoliszt a járványok és betegségekkel szembeni védelemre. A kaptárban a nagyobb testű betolakodó állatok testét (egér, halálfejes lepke)  a méhek miután megölték, propoliszbalzsammal vonják be, ezzel biztosítva, hogy az ne induljon bomlásnak. Ezek az állatok túl nagyok ahhoz, hogy a méhek kivigyék őket otthonukból, és íly módon védekeznek a fertőzések ellen. A méhész tavasszal az első kaptárbontáskor eltávolítja ezeket a tetemeket. Az ókori egyimtomiak is ezt az anyagot használták mumifikálásra. Egyéb tartósítószerként is használatos.
A propolisz csepp alapanyagául szolgáló nedveket a méhek 20 Celsius fok környékén gyűjtik 10 és déli 12 óra között.
Hogyan készül?
A kaptárban a lépekre helyezünk egy ún. propoliszgyűjtő rácsot, amelyet a méheknek apró réseknek érzékelnek, így szépen befoltozzák őket propolisszal. Ebből a gyűjtőrácsból nyeri ki a méhész a propoliszt. A nyers alapanyag ezután porításra kerül, amit követően a hatóanyagok alkohollal való kioldása követ. Az anyagot pár hétig sötét helyen tároljuk, közben naponta többször felrázzuk. Így készül el a propolisz csepp vagy  másnéven tinktúra.
A propolisz csepp javasolt felhasználása
Belsőleg
Mivel a propolisz csepp tömény alkoholt tartalmaz, ezért nem ajánlatos tisztán fogyasztása. Javasolt valamilyen étellel vagy folyadékkal együtt bevenni, de leginkább kockacukorra csepegtetve hatásos, hiszen egy pohár italba elkeverve könnyen kicsapódik a pohár falára, ami így sárga színű lesz és csak minimális mennyiségű jut a szervezetbe.
Általános adagolása felnőtteknek: naponta 20- 30 propolisz csepp lehetőleg lefekvés előtt. Gyerekeknek kúraszerű fogyasztása nem javasolt 3-4 héten keresztül maximum 10 propolisz csepp adagolása ajánlott.
3 éven aluliaknak fogyasztása nem javasolt! 
Első fogyasztás előtt győződj meg róla, hogy nincs-e allergiás reakciód, azzal, hogy bőrödre csepegtetsz minimális mennyiséget és ha 1 óra elteltével sem tapasztalsz bármiféle irritációt, akkor kezdd el fogyasztani!
Adagolása betegségek esetében:
Emésztőszervi betegségek (gyomor, vastagbélfekély, nyombél, epepanaszok, gyakori puffadás, hasmenés, gyomorfájdalmak): napi 3 x 20 csepp
Magas vérnyomás: napi 3 x 20 csepp
Reumatikus fájdalmak, izületi betegségek: napi 2 x 30 csepp
Torokfájás, mandulagyulladás, meghűlés: napi 2 x 30 csepp
Prosztata betegsége, vese panaszok: 3 x 30 csepp
Szív és érrendszeri betegségek, panaszok enyhítésére: 3 x 30 csepp
Fizikai, szellemi fáradtság, idegkimerülés (klimax, alvászavarok, izomláz): 2 x 30 csepp
Külsőleg
A bőr különböző megbetegedéseinél (ekcéma, gombásodás, fekélyek, psoriasis, égések, sebek, pattanások, herpesz) a bőrfelület alapos megtisztítása után érdemes bekenni. A nyílt, nedvezó sebeknél inkább balzsam használata ajánlatos. Így a sebek gyorsabban és kisebb hegekkel gyógyulnak.
Fogfájásnál, fogínygyulladásnál, aftánál a beteg területen naponta többször kell ecsetelni, hogy a fájdalom gyorsan megszűnjön.